ME nemecko J.b ME

Na práve prebiehajúcich ME v terčovej lukostreľbe v nemeckom Mníchove sa podarilo slovenským reprezentantom vybojovať tri individuálne miestenky na Európske hry 2023 v poľskom Krakove, V kategórii kladkový luk muži ju vybojoval Jozef Bošanský, ktorý sa len tesne neprebojoval do finále a v sobotu 11.6.2022 bude bojovať o bronz s estónskym súperom Robinom

Jaatmom. V divízii olympijský luk miestenku pre Slovensko vďaka 17.miestu vybojoval Juraj Duchoň v kategórii muži a v

kategórii ženy sa o ňu zasadili až dve lukostrelkyne – Denisa Baránková a Alex Longová.

 

Na šampionáte sa najlepšie umiestnil Jozef Bošanský, ktorý po 11.mieste v kvalifikácii v dnešných elimináciách  po úvodnom byei vyhral najprv nad grékom A.Kostopoulusom 149:142, následne nad nemcom L.Hollasom 148:146 a nakoniec aj nad dánom S.Hansenom 144:144, v rozstrele vďaka zásahu do X. V ďalšom kole eliminácií vyradil turka E.Haneyh a v postupe do finále ho zastavil až ďalší turek Y.Yildiz, s ktorým po remíze 145:145 v rozstrele prehral 10 voči X. Takto sa stretne v sobotu v súboji o bronz s fínom R.Jaatmom.

 

Traja lukostrelci z divízie olympijský luk obsadili 17.miesto – Juraj Duchoň v kategórii muži, D.Baránková a A.Longová v kategórii ženy.

 

Štyria lukostrelci sa umiestnili na 33.mieste – v kategórii kladkový luk Šimon Šedivý a  Petra Kočutová, v kategórii olympijský luk Miroslav Duchoň a Elena Bendíková.

Na 57.mieste sa umiestnili v kateg.kladkový luk muži Samuel Zeman a v kateg.olympijský luk muži Ondrej Franců.

 

V súťaži družstiev sa najlepšie darilo v mixoch OL, kde dvojica D.Baránková a J.Duchoň obsadili 9.miesto, mix KL v zložení J.Bošanský a P.Kočutová získali 17.miesto. V súťaži družstiev sa všetky naše tímy – OL muži, OL ženy a KL muži po jednej výhre v elimináciách umiestnili na 9.mieste.

 

ME nemecko vsetci

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook