hala2021 male

 

Bolo to úspešný týždeň pre slovenskú lukostreľbu. Po úspechu v zmiešaných družstvách na EGP Bulharsko dosiahli slovenskí lukostrelci výborné umiestnenia aj na rankingovom turnaji v slovinskom Kamniku Veronica`s Cup, ktorého sa pravidedlne zúčastňujú aj slovenskí strelci, ktorí si chcú porovnať svoju výkonnosť so strelcami z celej Európy. Slovensko reprezentovali hlavne mládežnícki strelci v kategóriach do 20 rokov (juniori/ky) a do 18 rokov (kadeti/ky), ale aj starší strelci bojujúci o pozície v reprezentačnom rebríčku.

 


Slovenskí strelci vybojovali dve zlaté medaile v kategóriách olympijský luk dievčatá do 18 rokov zásluhou Niny Némethovej a v kategórii kladkový luk chlapci do 18 krokov zásluhou Samuela Zemana a jednu bronzovú medailu zásluhou Daniela Medveczkého.

N. Némethová sa po kvalifikačnom 6. mieste prebojoval až do finále, kde zdolala prvú nasadenú ukrajinku Anastáziu Fadieievu 6:2 na sety. S. Zeman zvíťazil vo finále s chorvátom Nikolom Pavičevičom Portnerom 144:141. D. Medvedzký po kvalifikačnom 3.mieste sa v súboji o bronz stretol so štvrtým nasadeným rumunom Tamasom Morehom, s ktorým vyhral v rozstrele 6:5.

V kategórii dospelých bojovali kladkoví lukostrelci o bronzové medaile v zmiešaných družstvách - P. Kočutová a Š. Šedivý a v družstvách mužov - Š Šedivý, M. Kiššimon a O. Kukliš. V oboch prípadoch naši strelci zvíťazili - v zmiešaných družstvách nad poľským párom Kapusta/Gorczyca 149:143, a družstvo mužov nad izraelský družstvom 226:221.

Aj keď o tomto víťazstve sa muselo rozhodnúť až spoza zeleného stolu, keď v priebehu súťaže rozhodca udelil nášmu družstvu červenú kartu, čo znamenalo odobratie najvyššie hodnoteného šípu v danej sade.

Túto situáciu riešila naša výprava podaním protestu, keďže sme si neboli vedomí porušenia pravidla o streľbe po časovom limite. Po zasadnutí odvolacej komisie, ktorá uznala naše odvolanie, nám bol vrátený odrátaný šíp a slovenské družstvo sa mohlo radovať zo zaslúženého víťazstva a zisku bronzovej medaile.
Kompletné celkové umiestnenia našich strelcov.

https://info.ianseo.net/Search/InfoTeam.php?Id=27628

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook